Franz Kafák - úryvek

Franz si připadal být nějak stranou, nedokázal se bavit jako ostatní ve třídě, dokonce mu vůbec nepřišli vtipní. Co se to jen s ním proboha děje? 

     Vždy v podvečer, když dorazil domů, sedl si ke hře a rozehrál svou oblíbenou strategii. Už byl dost daleko, spravoval velké území a nebylo jednoduché vše uhlídat.  Ale ani hra mu nepřinášela pocit štěstí, Franz měl dojem, že je vše v jeho životě naprosto špatně. Svět se hroutil jako domeček z karet. 

    Cítil se osamocený, a co hůř, všímal si moc dobře, že podobně se cítí i maminka.

Franz s maminkou žili už dost dlouho sami. Franz si vlastně ani nepamatuje, kdy naposledy viděl muže, kterému říkal tatínek. Vzpomíná jen na jeden výlet. Byl ještě ve školce a tatínek jej vyzvedl. Pak spolu jeli do velkého města a navštívili úžasný zábavní park, kde si to pořádně užívali. Zážitek z parku byl silný!

Franz stále vidí barevné atrakce plné světel a cítí vůni dobrot a kouře z kolotočů. To je ale poslední vzpomínka, tatínka pak už nikdy neviděl…

Franz Kafák

Celou pohádku si můžete přečíst níže

Pohádku zobrazíte kliknutím na odkaz, dílo je ve formátu PDF, ze kterého se dá zdarma stáhnout. Nezapomeňte zkusit Cikorkovou kávu a Kafákův loupák, recept je na konci díla.